W tym roku, by swiętować Dzień Niepodległości, uczniowie i nauczyciele, jak zwykle, przyczepili do ubrań biało-czerwone wstążki. Jednak nie poprzestali na tym.
Uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty pt. „Namaluj Niepodległość”, które ozdobiły ściany szkolnego korytarza. Przedstawiciele klas II i III, którzy interesują się historią, wzięli udział w Wielkim Teście z Historii Polski. Składał się on z 20 pytań dotyczących ważnych wydarzeń, które kształtowały dzieje państwa polskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i pokazali, że dla gimnazjalistów historia Polski nie jest obca. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzielili: Wojciech Liszka (19 punktów), Michał Gniza (18 punktów) i Kacper Lysko (18 punktów). Na wyjątkowy pomysł wpadła klasa IIC wraz z wychowawczynią, panią Ireną Kaczmarek-Zając. Uczniowie (razem z Mamami i thermomixem, jak sami przyznali ;)) upiekli babeczki i ciasteczka i ozdobili je biało-czerwonymi dekoracjami. We wtorek rano wyruszyli na spacer po Bojszowach, rozdając ciasteczka i życząc wspaniałego Dnia Niepodległości. Trafili m.in. do przychodni lekarskiej i do Urzędu Gminy.
W piątek 6 listopada grupa gimnazjalistów wybrała się na Śląskie Targi Książki w Katowicach. Taką nagrodę dla najlepszych czytelników i uczniów pracujących na rzecz biblioteki wymyśliła pani Marta Panek. W nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym uczniowie wzięli udział w warsztatach „Co to jest alfabet”, podczas których szyfrowali i rozszyfrowywali zwykłe teksty, a wszystkie niuanse teorii kodowania wyjaśniał pisarz – Dariusz Rekosz.
Kogo nie przekonały szyfry, mógł skorzystać z porad niezwykłego zespołu lekarskiego, który po wysłuchaniu czytelniczych problemów lub cierpienia spowodowanego rozstaniem z przeczytaną właśnie lekturą wystawiał niezwykłą receptę. Nasi gimnazjaliści mogli przede wszystkim zobaczyć i kupić nowości książkowe, które na targach były w okazyjnej cenie.
„Targi książki bardzo mi się podobały, głównie ze względu na duży wybór książek dla młodzieży. Świetnie się bawiłam, szczególnie, że każda książka została przeceniona; warto było przyjechać. Targi spełniły moje oczekiwania, więc w przyszłym roku prawdopodobnie pojadę na większą taką imprezę, do Krakowa” – Julia Rupik
„Bardzo mi się podobało. Na targach miałam możliwość kupienia nowych książek za niższą cenę, a także miałam okazję spotkania pisarzy” – Monika Gopek