Medycyna jest jednym z najbardziej obleganych kierunków, jaki wybierają przyszli studenci. Samo dostanie się na medycynę nie jest łatwe, nie wspominając już o późniejszym utrzymaniu się na kierunku. Przyszli lekarze muszą przygotować się na wytężoną pracę umysłową, bowiem czekają ich setki godzin przepracowanych nad książkami. Zdrowie przyszłych pacjentów jest jednak rzeczą najważniejszą i z pewnością nie można zaniedbywać nauki. Czy każdy student po profilu biologiczno-chemicznym nadaje się na medycynę? Duża część kandydatów sądzi, że tak, niestety w praktyce okazuje się, że często po prostu się nie dostają na wybrany kierunek (medycyna ma bardzo rygorystyczne progi). Ten, komu naprawdę zależy na medycynie i jest przekonany stuprocentowo co do tego, kim chce być w przyszłości, powinien wziąć dodatkowe lekcje biologii i chemii rozszerzonej w liceum, by mieć pewność, że od upragnionego kierunku nie będą go dzielić zbyt wysokie progi. Trzeba też pamiętać o tym, że jeśli mamy problemy ze skupieniem się, te studia nie będą dla nas odpowiednie. Codzienna (ciężka) nauka jest kluczem do ukończenia medycyny.
Losowe artykuły:
Zdrowa gorączka
Aby odzyskać zdrowie podczas ataku infekcji, organizm uruchamia całą listę procesów naprawczych. Bardzo ważną pozycją na tej liście jest wystąpienie gorączki. Jest to świetna i naturalna linia obrony przed napastnikiem. Jednak czasami bywa tak, że temperatura ciała utrzymuje się na zbyt wysokim poziomie. Gdy temperatura jest zbyt wysoka, nasze...
Dlaczego płozy figurowe mają ząbki?
Płozy przeznaczone do jazdy figurowej wyróżnia kilka cech, ale najbardziej charakterystyczną są umieszczone z ich przodu ząbki. Funkcja ząbków jest często mylnie rozumiana, dlatego krótko wyjaśnimy kilka spornych kwestii.
Czy ząbki są potrzebne do jazdy na łyżwach?
Jak widać na przykładzie płóz hokejowych i przeznaczonych do jazdy szybkiej panczen, do jazdy na...